Kilometry dobra`2019

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Bytomiu już od dwudziestu pięciu lat działa w naszym mieście wspierając w różnych etapach i sferach życia  osoby z niepełnosprawnością intelektualną od urodzenia do późnej starości. W naszych placówkach osoby te uczą się, mają zapewnioną rehabilitację i terapię zajęciową, a kilkanaście osób znalazło u nas swój dom. Łącznie pomagamy około trzystu niepełnosprawnym.

W tym roku podjęliśmy decyzję o przystąpieniu do ogólnopolskiej akcji „Kilometry Dobra”. Projekt ten trwa od 01.03.2019r. do 02.06.2019r., i polega na zbieraniu środków na cele charytatywne – w naszym przypadku na remont i adaptację otrzymanego od gminy Bytom budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Warsztaty te są najdłużej, bo już dwadzieścia cztery lata, działającą placówką naszego Stowarzyszenia, a ich obecny budynek jest pod opieką konserwatora zabytków, co znacząco utrudnia jego adaptację do naszych rosnących potrzeb.

Prosimy wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie naszej inicjatywy. Jak nam pomóc?

• przez stronę internetową https://kilometrydobra.pl/organization/bytom/
  • dokonać wpłaty bezpośrednio na konto Stowarzyszenia – 79 1050 1230 1000 0024 4921 0349 (dane do przelewu – PSONI Bytom, ul. Małachowskiego 36, 41-907 Bytom, tytuł przelewu „Darowizna - Kilometry Dobra”
  • wziąć udział w jednej z organizowanych przez nas zbiórek i wrzucić pieniądze do skarbonki.

Pamiętajmy – 44 ułożone w rząd złotówki tworzą 1 metr dobra. Każda złotówka ma znaczenie.

Wszystkich zapraszamy na finał Kilometrów Dobra, który odbędzie się 02.06.2019r o 15.00 w Bytomiu na Rynku.

Rozpoczynamy zapisy do klasy I`2019

Terminarz rekrutacji kliknij tutaj (pdf)

Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły podstawowej kliknij tutaj (pdf)

Zgłoszenie dziecka do szkoły podstawowej rejonowej  kliknij tutaj (pdf)

Wydłużona przerwa

W związku z wymogami rozporządzenia wydłużono trzecią przerwę obiadową. Przerwa trwa od 13:30 do 13:45. Od tej tego momentu kolejne lekcje będą się kończyły o 5 minut później.

Bezpieczne ferie w sieci

Rozpoczynamy zapisy