SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16

IM. MARII KONOPNICKIEJ W BYTOMIU

 Z wizytą w Parlamencie Europejskim

Główną nagrodą za zajęcie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie ,,Silesia Incognita”, którą otrzymały Agata Lis i Marcelina Szulc  był  wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowany przez europosła Marka Plurę. W pierwszych dniach wakacji Marcelina wraz ze zwycięzcami innych konkursów wzięła udział w kilkudniowej studyjnej wycieczce, gdzie w bogatym programie pobytu znalazło się zwiedzanie zabytkowych miejsc Brukseli m.in Pałac Królewski, Pałac Narodów, okolice wzgórza Mont des Arts z przepięknym widokiem na centrum miasta, Grand Place, Manneken Pis, Plac Giełdy, Park Cinquantenaire.  Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w Brugii, której urokliwe zabytki oraz malownicze uliczki poprzecinane kanałami, a także klimat sprawiły, że nazywana jest  ,, Flamandzką Wenecją”. To tutaj znajduje Kościół Notre Dame z rzeźbą Michała Anioła – Madonna z Dzieciątkiem oraz bazylika Świętej Krwi. W historycznym klimacie upłynął dzień spędzony Waterloo, gdzie mieści się muzeum z panoramą przedstawiającą scenę słynnej  bitwy, Kopiec Lwa. Na liście odwiedzanych obiektów nie mogło zabraknąć  Atomium -  gigantycznego modelu kryształu żelaza.  Głównym punktem wyjazdu była jednak wizyta w  siedzibie Parlamentu Europejskiego, zwiedzanie jego pomieszczeń oraz spotkanie z europosłem Markiem Plurą.  Wieczory upłynęły na podziwianiu zabytków Brukseli, kolacji z zespołem Oberschlesien,  spotkaniach z laureatami konkursów oczywiście przy belgijskich frytkach i gofrach.

Galeria:)Zebrania klasowe:


klasy 1-3 poniedziałek 17.12.2018  godzinę podaje wychowawca


 klasy 4-8 czwartek 13.12.2018 godz. 15:30 

 

07:39

wschód

15:39

niedziela
16 grudnia 2018

Albina, Zdzisław

Ferie za 56 dni
Nowy Rok za 15 dni

Mapa strony

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej
w Bytomiu, ul. Rataja 3
Zalecana przeglądarka FF5+, IE8+, Opera 9.5+, Chrome
Tworzenie stron WWW dwTeam.eu