SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16

IM. MARII KONOPNICKIEJ W BYTOMIU

 W naszej szkole działają SUPERKODERZY!

***

7 maja 2019

Robot Artysta

W kwietniu Superkoderzy mieli okazję zaledwie do jednego spotkania, które upłynęło nam na majsterkowaniu i przerabianiu naszego mBota. Śrubokręty, śrubki w dłoń i nasze mBoty- światłoluby stały się robotami-rysownikami. Przyszło nam jednak sporo czekać zanim sprawdziliśmy ich umiejętności. Podczas naszego kolejnego spotkania przygotowaliśmy pisaki, duże arkusze papieru i ... płyn do mycia podłogi, gdyż nasze roboty nie zawsze kreśliły tam gdzie chcieliśmy :)

Galeria:)

 

 

 

 

 

***

19 marca 2019

#SuperKoderzy budują robota-światłoluba

W trakcie ostatnich zajęć  #SuperKoderzy rozbudowali robota i dodali nowe czujniki, zmieniając go w robota-światłoluba, podążającego za źródłem światła. Dzięki wykorzystaniu dwóch czujników natężenia światła, skierowanych w przeciwne strony, robot jest w stanie ocenić, po której stronie znajduje się źródło światła i odpowiednio skorygować swój tor jazdy. Dla wszystkich uczestników spotkania ta umiejętność robota była zaskakująca a zabaw z latarką nie było końca. Co jeszcze potrafią robić nasze roboty…pełni ciekawości czekamy na kolejne zajęcia…

Galeria:)

***

29 stycznia 2019

Wielkie starcie mBotów !

Pierwsze w Nowym Roku spotkanie z robotami Lofi – to była czysta dawka emocji i adrenaliny. Przez  dwie godziny zajęć nasze Roboty – walczyły, ścigały się oraz pokonywały tory przeszkód. Sterowanie robotem Lofii nie należy do najłatwiejszych -wymaga wprawy, cierpliwości, wyczucia i treningu. Cieszymy się, że ten niełatwy egzamin zdaliśmy na piątkę Smile

Galeria:)

 

***

21 grudnia 2018

Superkoderzy składają mBot

19 grudnia odbyło się kolejne spotkanie SuperKoderów. Kontynuowaliśmy rozpoczętą wcześniej pracę przy składaniu naszych robotów. Zgodnie z instrukcją, krok po kroku,  im bliżej końca tym nasza ciekawość była jeszcze większa…jeszcze tylko buźka…uśmiech… oczka…tył pojazdu, koła i jest. Nasz mBot.
W świątecznych nastrojach przesyłamy serdeczne podziękowania za prezenty, którymi obdarował nas pomarańczowy Mikołaj.

Galeria:)

***

26 listopada 2018

Superkoderzy i "tajemnicze pudełko"

Doczekaliśmy się! Z wielkim zaciekawieniem i radością chwyciliśmy za śrubokręty, aby dostać się do zawartości "tajemniczych pudełek", które czekały na nas już kilka tygodni. A w środku - śrubki, nakrętki, kabelki, mnóstwo drewnianych elementów. No i zaczęła się zabawa, skręcanie to dla nas mega frajda. Lada chwila i mieliśmy gotowe skrzyneczki na śrubki. A następnie krok po kroku zgodnie z instrukcją zaczęliśmy budowę robota. Zmontowaliśmy korpus robota pojazdu i osadziliśmy w nim silnik. Na kolejnych zajęciach czeka nas montaż czujników i sterowników. Nie śpieszymy się, bo każde zajęcia to olbrzymia przyjemność. A najlepsze jeszcze przed nami!

Galeria:)

***

2 listopada 2018

Pierwsze "kody" za płoty.

 #SuperKoderzy to My!!! Tak mamy nadzieję wykrzyczeć w kwietniu a na razie …

Scena, duszek, kostium, skrypt…Pierwsze koty za płoty. Dosłownie i w przenośni, gdyż Scratch to w końcu przygoda z programowaniem oparta na wizerunku kociego przyjaciela. SuperKoderzy w naszej szkole zmierzyli się już z wszystkimi zadaniami związanymi z podstawami kodowania. Poznali  interfejs Scratcha i jego funkcjonalność, pisali krótkie skrypty  oraz stworzyli grę „tabliczka mnożenia”. Dzięki pomocy i wskazówkom koordynatorek, młodzi programiści poznali wszelkie tajniki Scratcha, by wyruszyć w dalszą podróż z programowaniem. Nasze spotkanie znalazło się na mapie wydarzeń  organizowanych w ramach EU Code Week, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania - inicjatywy promującej programowanie i umiejętności cyfrowe. Dołączyliśmy do bicia rekordu, by Polska wygrała rywalizację pod względem zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Na dowód udziału w akcji, zgłaszająca nas p.Monika Skiba, otrzymała certyfikat potwierdzający to wydarzenie.

 To dopiero początek naszej wielkiej przygody…

„Program #Superkoderzy jest finansowany oraz prowadzony przez Fundację Orange”

***

4 października 2018

W naszej szkole działają SUPERKODERZY!

 

SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. W czasie trwania programu wybrani uczniowie klas szóstych, pod opieką nauczycieli matematyki i informatyki – p.Moniki Skiby i p.Sylwii Ślimok, rozwinie swoją kreatywność, nauczy się

podstaw robotyki oraz pozna świat nowych technologii.

Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe.

Programista to przecież zawód przyszłości!  

Nasza szkoła wybrała ścieżkę edukacyjną - Majsterkowicze. Uczniowie śrubka po śrubce zbudują robota, którego sami zaprogramują.

Już wkrótce pochwalimy się w fotorelacji efektami naszej pracy.

„Program #Superkoderzy jest finansowany oraz prowadzony przez Fundację Orange”Zebrania klasowe:


klasy 1-3 środa 22.05.2019  godz. 15:30


 klasy 4-8 czwartek 23.05.2019 godz. 16:00

 

 

 


 

03:45

wschód

19:36

sobota
25 maja 2019

Grzegorz, Urban, Magda

Wakacje za 26 dni
Nowy Rok za 220 dni

Mapa strony

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej
w Bytomiu, ul. Rataja 3
Zalecana przeglądarka FF5+, IE8+, Opera 9.5+, Chrome
Tworzenie stron WWW dwTeam.eu