Artykuły

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę – czyli sprawa bliska sercom wszystkich Polaków

"11- go  listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej rok 2018 - Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły  uczcili listopadowe święto poprzez  udział w różnorodnych akcjach i konkursach organizowanych w szkole. Z tej okazji 09 listopada przygotowali  także  przedstawienie słowno – muzyczne pt. „Pisk Białego Orła”. Widzowie przenieśli się w czasie do chaty wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem. Symbolem wolnej Polski stał się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał  tracić nadziei na wolność. Przedstawienie  zostało wzbogacone muzyką, która budowała nastrój i emocje za sprawą piosenek  oraz tańca.

11 grudnia 2018

Waldemar, Damazy