KDCW „Pod Różowym Słoniem”

Klub Dzieci Ciekawych Wszystkiego

Klub Dzieci Ciekawych Wszystkiego powstał w naszej szkole we wrześniu 2001 roku. Został on zainspirowany przez działający wówczas przy Programie III Polskiego Radia Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego prowadzony przez panią Hannę Marię Gizę.

Pomysłodawcą, organizatorem i prowadzącą Klub jest pani Agnieszka Kośmider, która jest również założycielem i redaktorem naczelnym szkolnej gazetki "Różowy Słoń". Gazetka jest znana również za granicą. W 2003 roku przy okazji prac nad numerem specjalnym poświęconym zjednoczeniu Europy redakcja nawiązała kontakt ze szkołami podstawowymi w innych krajach. Przez pewien okres współpracowała ze szkołami w Finlandii i na Cyprze.

Klub - jak sama jego nazwa wskazuje - zajmuje się wszystkim, co ciekawe. Wyprawy do Centrum Scenografii, spotkania w Bibliotece Miejskiej, wizyty w muzeach, wyjścia do galerii, filharmonii i opery, kilkudniowe wycieczki w różne zakamarki Polski - to tylko fragment działalności Klubu. Nie sposób nie wspomnieć o jednym z ważniejszych wydarzeń, jakim był wyjazd przedstawicieli Klubu do Warszawy i spotkanie z reżyserem Andrzejem Wajdą i aktorem Rafałem Królikowskim. Członkowie Klubu mieli również okazję poznać osobiście panie Ewę i Wandę Chotomskie, pana Edwarda Lutczyna, Jasia Melę czy Zbigniewa Bujaka.

Klubowicze aktywnie działają na terenie naszej szkoły - organizują konkursy, akcje charytatywne, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Aktualne informacje dotyczące KDCW oraz archiwalne numery gazetki „Różowy Słoń” znajdują się na stronie: www.rozowyslon.republika.pl

Członkowie naszego Klubu spotykają się w sali "Pod Różowym Słoniem".

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkania w każdy piątek o godzinie 14.30.

ZEBRANIA RODZICÓW

25.X.2018 czwartek klasy 4 - 8 godz. 16.30