Megamisja w świetlicy!

Od września nasza świetlica bierze aktywny udział w projekcie Megamisja. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie, aby zachęcać dzieci do poznawania zasad bezpiecznego internetu oraz przygotować je do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny. Robimy to poprzez zabawy edukacyjne.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. Zajęcia odbywają się w naszej świetlicy dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez panią Violę, Dorotę i Magdę oraz pana Adama. Naszym pierwszym sukcesem jest zdobycie tabletu, za zaangażowanie dzieci i pomysłowe zajęcia.

Nasza Misja trwa...

Program społeczny MegaMisja jest organizowany przez Fundację Orange.

100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę – czyli sprawa bliska sercom wszystkich Polaków

"11- go  listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata" - czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej rok 2018 - Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły  uczcili listopadowe święto poprzez  udział w różnorodnych akcjach i konkursach organizowanych w szkole. Z tej okazji 09 listopada przygotowali  także  przedstawienie słowno – muzyczne pt. „Pisk Białego Orła”. Widzowie przenieśli się w czasie do chaty wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem. Symbolem wolnej Polski stał się biały orzeł, którego głos - pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał  tracić nadziei na wolność. Przedstawienie  zostało wzbogacone muzyką, która budowała nastrój i emocje za sprawą piosenek  oraz tańca.

Dzień Postaci z Bajek

Dnia 7 listopada świętowaliśmy w szkole Dzień Postaci z Bajek. W bibliotece szkolnej odbyła się sesja zdjęciowa ulubionych bajkowych bohaterów, a było ich ze czterdziestu! Wkrótce wystawa zdjęć oraz głosowanie na najpiękniejszy strój. Zapraszamy do zabawy. Pani Magdalena Kowalczuk oraz SU.

Świetlica socjoterapeutyczna w pracowni ceramicznej MOMO.

Dnia 8 listopada, w czwartek, dzieci uczęszczające na zajęcia do świetlicy socjoterapeutycznej, wraz z panią Violą i Magdą, odwiedziły pracownię ceramiczną. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi glina, jak ją wydobywać ,co można z niej wykonać. Każde dziecko otrzymało glinę, zestaw narzędzi( patyczki, wałek, pieczątki, rzeczy do dekoracji) do wykonania swoich ozdób. Oprócz tego każdy z uczniów wykonał swój talerz. Teraz nasze prace zostaną wypalone w specjalnym piecu, na kolejnym spotkaniu będziemy szkliwić i kończyć nasze prace. Wszystkim bardzo się podobało, dzieci pracowały z dużym zaangażowaniem. Nie możemy doczekać się kontynuacji warsztatów.

21 XI - Dzień Życzliwości

25 XI -  Światowy Dzień Pluszowego Misia