Klub Bezpiecznego Puchatka

„Klub Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program edukacyjny,  adresowany dla uczniów klas I trwający od września 2013 do czerwca 2014 roku. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratorium Oświaty. Tematyka programu dotyczy bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu –w drodze,  w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w specjalnie zorganizowanych zajęciach tematycznych, uczących najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Jako uzupełnienie lekcji dzieci otrzymały dodatkowe materiały – książeczki Puchatka do wypełnienia W domu, a rodzice ulotki z praktycznymi wskazówkami i tematami, które mogą poruszać podczas rozmów z dziećmi na różne tematy. W listopadzie pierwszoklasiści napiszą „Wielki Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa” będący podsumowaniem części projektu i sprawdzeniem wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa.

Udział w projekcie zapewnił Pierwszoklasistom radosny i bezpieczny czas nauki i zabawy, a naszej szkole prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

M.Giełzak-Chudziak

Zobacz galerię :)