SZKOŁA PODSTAWOWA NR 16

IM. MARII KONOPNICKIEJ W BYTOMIU

 Klub Bezpiecznego Puchatka

„Klub Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program edukacyjny,  adresowany dla uczniów klas I trwający od września 2013 do czerwca 2014 roku. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji oraz Kuratorium Oświaty. Tematyka programu dotyczy bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu –w drodze,  w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku.

W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w specjalnie zorganizowanych zajęciach tematycznych, uczących najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Jako uzupełnienie lekcji dzieci otrzymały dodatkowe materiały – książeczki Puchatka do wypełnienia W domu, a rodzice ulotki z praktycznymi wskazówkami i tematami, które mogą poruszać podczas rozmów z dziećmi na różne tematy. W listopadzie pierwszoklasiści napiszą „Wielki Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa” będący podsumowaniem części projektu i sprawdzeniem wiedzy dzieci na temat bezpieczeństwa.

Udział w projekcie zapewnił Pierwszoklasistom radosny i bezpieczny czas nauki i zabawy, a naszej szkole prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

M.Giełzak-Chudziak

Zobacz galerię :)Zebrania klasowe:


klasy 1-3 poniedziałek 17.12.2018  godzinę podaje wychowawca


 klasy 4-8 czwartek 13.12.2018 godz. 15:30 

 

07:35

wschód

15:39

wtorek
11 grudnia 2018

Waldemar, Damazy

Ferie za 61 dni
Nowy Rok za 20 dni

Mapa strony

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej
w Bytomiu, ul. Rataja 3
Zalecana przeglądarka FF5+, IE8+, Opera 9.5+, Chrome
Tworzenie stron WWW dwTeam.eu