Razem dla Bytomskich Dzieciaków

„Razem dla Bytomskich Dzieciaków”

współfinansowanego ze środków Unii Europejskich

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Szkoła Podstawowa nr 16 w Bytomiu od początku roku 2014 bierze udział w projekcie „Razem dla Bytomskich Dzieciaków”. Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych i zawodowych w grupie 832 uczniów/uczennic (416K) w Bytomiu do VI 2015 r. poprzez wdrożenie kompleksowego programu rozwoju w 8 placówkach oświatowych.

W ramach projektu odbywają się zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, matematyki, angielskiego i informatyki dla uczniów klas 4-6 oraz wyjazdy edukacyjne dla części uczestników (priorytetowo traktowani są uczniowie z najwyższą frekwencją). W czerwcu 2014 odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy, w trakcie której odwiedzona  Muzeum Techniki znajdujące się w Pałacu Kultury oraz Zamek Królewski, rynek i stare miasto, dzielnicę dyplomatyczną.

Uczniowie biorący udział w projekcie korzystają z zajęć dydaktyczno- wyrównawczych na terenie szkoły poza godzinami lekcyjnymi w przyjaznym środowisku znanych sobie klas i pracowni. Pracują w małych ośmioosobowych grupach pod kierunkiem nauczyciela danego przedmiotu. Zajęcia odbywają raz w tygodniu w dwugodzinnych blokach. Dzieci mają możliwość nadrobienia braków edukacyjnych z poszczególnych przedmiotów, dzięki czemu znacznie lepiej radzą sobie z nauką i uzyskują lepsze stopnie.

Regulamin projektu 9.1.2 Razem dla Bytomskich Dzieciaków.pdf

Artykuł z wycieczki: Warszawę zobaczyć byśmy radzi + foto wspomnienia :))

Grafik zajęć 2014/2015 - projekt unijny POKL 9.1.2
„Razem dla Bytomskich Dzieciaków”