Rodzina - bądźmy razem

Dzieci i ich rodzice  ze świetlicy socjoterapeutycznej  w naszej szkole wzięli  udział w projekcie Rodzina – bądźmy razem. Projekt trwał od początku roku szkolnego 2011, a zakończył się dnia 19 grudnia 2011roku  występem” Rodzina to nasz skarb” w BCK-u w Bytomiu.

Niektóre rodziny borykają się z wieloma problemami takimi, jak: bezrobocie, ubóstwo, uzależnienia, bezradność w sprawach opiekuńczo- wychowawczych. W wielu z nich powielane są negatywne wzorce. Rodzina pozbawiona wsparcia niejednokrotnie nie potrafi poradzić sobie z narastającymi trudnościami.

Potrzeba realizacji projektu Rodzina – bądźmy razem wynikała z tego, że szczęśliwa rodzina jest najwłaściwszym miejscem, w którym powinno wzrastać każde dziecko.

Instytucje współpracujące przy projekcie: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu.

W ramach projektu w naszej szkole- w świetlicy socjoterapeutycznej odbyły się warsztaty dla rodziców. Celem warsztatów było rozwijanie umiejętności rodziców dotyczących rozpoznawania i zaspokajania potrzeb dziecka, nauka nowych technik i metod radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, nabycie nowych umiejętności komunikacyjnych w relacjach rodzice- dziecko, przeciwdziałanie sytuacjom przemocowym w rodzinie.

W tym samym czasie przeprowadzone zostały zajęcia dla dzieci, których głównym celem było poprawa komunikacji z innymi, modelowanie zachowań prospołecznych i konstruktywnych sposobów radzenia sobie złością, rozwijanie umiejętności współpracy, uświadomienie wartości rodziny.

Zobacz galerię !

ZEBRANIA RODZICÓW