Kodowanie z Photonem 2020/2021
Data: 6 października 2020r.
Autor: Administrator

Współczesny świat nigdy jeszcze nie rozwijał się w tak zawrotnym tempie, kontakt z nowoczesnymi technologiami jest nieunikniony, a nawet niezbędny. Zadaniem wychowawców, rodziców jest ustrzec dzieci przed negatywnymi skutkami korzystania z tzw. elektroniki, ale nie przed samą technologią. Jednym ze sposobów jest nauka programowania dla najmłodszych. Innowacja „Kodowanie z Photonem” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby dzieci. Głównym celem zajęć jest rozwijanie u wychowanków uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. A zabawy i śmiechu na naszych zajęciach bez liku. Wielki okrzyk radości towarzyszył naszemu pierwszemu spotkaniu z Photonem. Ten uroczy robot przyleciał do nas z innej planety. Niestety jego rakieta rozbiła się, a on sam utracił pamięć. Teraz może liczyć tylko na nas, a my postaramy się, aby szybko odzyskał utracone umiejętności. Właśnie jesteśmy w trakcie nauki poruszania się. O kolejnych sukcesach poinformujemy wkrótce.

Galeria 🙂

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu, ul. Rataja 3
Skip to content