Prowadzenie świetlicy Amaro Strychos w SP 16

Realizacja zadania sfinansowana ze środków dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030”

Termomodernizacja budynku SP 16

Świetlica 2022/2023

***

Mistrz Warcabów

Data: 21 listopada 2022r.

18 listopada w naszej świetlicy odbyła się XI edycja Turnieju o tytuł „Mistrza Gry w Warcaby”. Warcaby  rozwijają inteligencję, zdolności twórcze, wyciszają i mobilizują uczniów  do koncentracji uwagi.

Konkurs miał na celu wyłonienie „Mistrza Warcabów”, a także popularyzację zabawowej formy spędzania wolnego czasu. Skierowany był do uczniów klas I-III uczęszczających do pobliskich świetlic.

Przed przystąpieniem do gry zawodnicy zostali zapoznani z regułami konkursu.

Zawodnicy rozgrywali miedzy sobą  grę dobrze się bawiąc i doskonaląc swoje umiejętności gry w warcaby. Pomimo naturalnego współzawodnictwa i narastających emocji, rozgrywki warcabowe przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

Tytuł „Mistrza Warcabów” zdobył Józef Hachula ze Szkoły Podstawowej nr 51 .

Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, a sam zwycięzca nagrodę główną.

Serdecznie gratulujemy, dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!

Galeria:)

***

TWAL

Data: 10 listopada 2022r.

W październiku 2022 r. w świetlicy zrealizowaliśmy pierwsze zadanie z projektu „Zabawa sztuką”. W ramach zajęć Małej Akademii Plastycznej dzieci poznały nową technikę – TWAL.

TWAL (Thinking with a Line) to technika opracowana przez Cathy Topal na bazie jej doświadczeń, ale i założeń różnych nurtów i filozofii m.in. Friedricha Froebla, Reggio Emilia. Rozwijając skrót i tłumacząc go na język polski jest to po prostu myślenie linią. Linia jest podstawowym elementem sztuki, projektowania i kluczem do odblokowania procesu twórczego. Technika ta przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia, a w skrócie polega na używaniu kartonu do odbijania linii i tym samym tworzenia własnych kompozycji.  

Dzieci z zaangażowaniem tworzyły obrazy używając jedynie farb, kartoników i własnej pomysłowości.

Galeria:)

***

Szkolny konkurs na „Najśmieszniejszą dynię”

Data: 29 października 2022r.

W miesiącu październiku świetlica szkolna zorganizowała ogólnoszkolny konkurs na „Najśmieszniejszą dynię”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły. W dniu 28 października 2022 r. konkurs został rozstrzygnięty. Jury miało bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były bardzo pomysłowe i pięknie wykonane. Po długich debatach nagrodzeni zostali:

Kategoria klas I – III:

I miejsce – Artur Kistowski 1a oraz Kacper Leśniewicz 3a

II miejsce – Antoni Sobczak 2a

III miejsce – Nadia Górka 3a

Wyróżnienia:

Filip Wójcik 3b

Martyna Szczurowska 2b

Laura Kaniewska 2b

Jagoda Kowalewska 2a

Kategoria klas IV – VIII:

I miejsce – Martyna Szybiak 5b

II miejsce – Kinga Jaskóła 4a

III miejsce – Aleksandra Zagórowska 8c

Wyróżnienie:

Natalia Kazimierczak 5c

Julia Dziuk 5b

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wszystkim uczniom, a zwłaszcza laureatom!!!

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku! 🙂

Galeria:)

***

Jesienny spacer

Data: 25 października 2022r.

Dzieci wraz z wychowawcami świetlicy wybrały się na długi, jesienny spacer. W piękny, słoneczny dzień podziwialiśmy mieniące się ciepłymi barwami drzewa. Uczniowie z zapałem zbierali liście, które później wykorzystane zostały podczas zajęć plastycznych. Powstały z nich ciekawe prace, które ozdobiły gazetki świetlicy.

Największy okaz , który prezentujemy na zdjęciu poniżej, znalazła pierwszoklasistka – Emilka Hajn. Brawo!!! 🙂

***

Bierzemy udział w projekcie „Zabawa sztuką” 2022/2023

Data: 25 października 2022r.

W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica ponownie zgłosiła się do udziału w projekcie „Zabawa sztuką”. Jest to projekt ogólnopolski, który umożliwia uczniom twórczą aktywność i wprowadza ich w świat sztuki, a także rozwija ich poczucie estetyki i wrażliwości na piękno. Założeniem projektu jest:

  • wspomaganie rozwoju dzieci,
  • odkrywanie dziecięcych talentów,
  • budowanie więzi w grupie,
  • rozwijanie wiary we własne możliwości,
  • kształtowanie wartości i umiejętności związanych
  • z zachowaniem się w miejscach dotyczących świata sztuki,
  • udział w akcjach propagujących działalność twórczą,
  • rozwijanie kreatywności, krytycznego myślenia oraz umiejętności rozwiązywania sytuacji problemowych.

Projekt będziemy realizować w trakcie całego roku szkolnego.

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu, ul. Rataja 3
Skip to content