Innowacja pedagogiczna pt. „Jak się uczyć? Metody i techniki wspomagające proces ucznia się”
Data: 7 października 2020r.
Autor: Administrator

W naszej szkole realizowana jest przez Panią mgr inż. Patrycję Silską innowacja pedagogiczna pt. „Jak się uczyć? Metody i techniki wspomagające proces ucznia się”.

Uczestnikami są uczniowie klasy 8a.  Raz w tygodniu biorą udział w warsztatowych zajęciach, mających na celu podniesienie efektywności procesu uczenia się przez dzieci. Ponadto poznają zasady funkcjonowania ludzkiego mózgu, a także mają możliwość uczestniczenia w szeregu ćwiczeń wspomagających jego rozwój.

Poznanie preferencji w wykorzystaniu półkul mózgowych pozwala zrozumieć ósmoklasistom, w jaki sposób docierają najlepiej do nich informacje i co zrobić, aby tę wiedzę jak najdłużej „przechowywać” w mózgu. Zwiększają efektywność swojej pamięci oraz umiejętność koncentracji. Jest to możliwe dzięki znajomości własnego stylu uczenia się. Rozwijają  przede wszystkim te techniki, które są dla nich preferencyjne i automatyczne. Zdobywanie tych kompetencji umożliwi im szybszą i skuteczną naukę.

W trakcie zajęć uczniowie zdobędą  narzędzia w postaci mnemotechnik wspomagających zapamiętywanie materiału, nauczą się jak korzystać z dostępnych informacji i w sposób czytelny wykonywać notatki wizualne. Co więcej, odnajdą najlepsze dla siebie sposoby przyswajania i zapamiętywania wiadomości.

Poznane metody i techniki bez wątpienia pomogą podnieść poziom uczenia się, jego skuteczność oraz sprawią, że nauka będzie dla uczniów  przyjemnością, a nie koniecznością.

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu, ul. Rataja 3
Skip to content