Usługa Office 365 w naszej szkole
Data: 29 kwietnia 2020r.
Autor: Administrator

Drodzy Uczniowie z Rodzicami klas 4 – 8

Nasza szkoła przyłączyła się do usługi Office 365 dla Edukacji jako rozwiązanie do zdalnego nauczania. W zeszłym tygodniu uczniowie wraz z rodzicami klas od 4 do 8 otrzymali za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus indywidualne loginy i hasła do programu. Odtąd można bezpłatnie korzystać z usługi Office 365, zawierającej Microsoft Teams, aplikacje Word, Excel PowerPoint i OneNote w wersji online, oraz inne aplikacje i narzędzia do zdalnej edukacji.

Na początku zachęcam do zapoznania się z usługą, gdyż dla większości nowych użytkowników, korzystanie z niej stanowi niemały problem. Polecam w tym celu codziennie aktualizowaną stronę Microsoftu, zawierającą materiały i instrukcje, a także najważniejsze linki dotyczące usługi, które mogą okazać się bardzo pomocne do pracy z programem. Link do strony poniżej:

https://news.microsoft.com/pl-pl/features/aka-ms-zdalnaszkola/

Ponadto w serwisie internetowym YouTube można odnaleźć wiele praktycznych poradników jak korzystać z usługi Office 365. Jest ich na tyle dużo, że każdy z łatwością odnajdzie w nich odpowiedzi na nurtujące w tym temacie pytania.

Mam nadzieję, że Office 365 będzie służył zdalnej nauce i w zdobywaniu wiedzy.

Pozdrawiam!:)

Adam Stanek – pedagog szkolny

Szkoła Podstawowa nr 16 im. Marii Konopnickiej w Bytomiu, ul. Rataja 3
Skip to content