Uroczyste zakończenie roku w bobrkowskiej szkole
Data: 30 czerwca 2020r.

Zakończenie roku dla klas  ósmych jest wyjątkowym wydarzeniem. To czas pożegnania z kolegami, nauczycielami. W tym roku łezka w oku kręci się podwójnie, ponieważ podsumowanie czasu spędzonego w szkole podstawowej nie jest tak uroczyste jak zwykle. Obostrzenia i wszelkie zasady bezpieczeństwa sprawiają, że nie możemy pożegnać się tak serdecznie, jak byśmy tego chcieli. Jednak w tej całej trudnej sytuacji dzieją się rzeczy piękne i wyjątkowe.

Agata Lis  uczennica z bardzo wysoką średnią, laureatka wielu konkursów historycznych, matematycznych oraz biblijnych, uprawiająca z sukcesami judo, otrzymała w nagrodę za całokształt swoich osiągnieć tytuł  Najlepszego Absolwenta SP nr 16 oraz bon w wysokości 1000 zł. Darczyńcami są Państwo Daniel i Anna Piecuch właściciele firmy HardCom mieszkańcy Bobrka, którzy od wielu lat wspierają uczniów naszej szkoły. Aktywnie działają też w szkolnej Radzie Rodziców.

Docenienie wielu lat nauki w formie nie tylko pięknego dyplomu i gratulacji, ale również gratyfikacji finansowej, mobilizuje wielu uczniów do wytężonej pracy. Świadomość, że ktoś ufa w możliwości młodego człowieka, który dopiero przeciera swój szlak w dorosłość, jest dla dzieci ogromną motywacją do dalszej pracy.